Archiwum

Uwaga!!! Komunikat!!!

Witam koleżanki i kolegów.

Informuję, że w dniu 14 maja 2016 roku od godz.10:00

w  Sali Narad im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” KWP w Kielcach odbędą się wybory  

Prezydium  Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA

oraz

Komisji Rewizyjnej ŚGW IPA na kadencje 2016-2019.

 

W części pierwszej zaplanowano:

przedstawienie najważniejszych wydarzeń z ostatnich trzech lat oraz wręczenie legitymacji dla zasłużonych i certyfikatów członkowskich 10 i 20 lecia.

Część druga obejmuje:

sprawozdanie Komisji Rewizyjnej ŚGW IPA oraz przeprowadzenie wyborów do władz ŚGW IPA.

 Prezydium ŚGW  IPA serdecznie  zaprasza do udziału.

 

– pozdrawiam Prezes ŚGW IPA Robert Literacki

Servo Per Amikeco

Pobiegli dla Michałka

Bieg z serca dla Michałka – to wielki rodzinny piknik podczas którego Biegam Bo „Muszę” w Kielcach wraz z całą rzeszą przychylnych  osób i firm, w tym również Regionem Kielce ŚGW IPA zbierało pieniądze na leczenie i rehabilitację Michałka chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

1 maja na starcie 4 kilometrowego stanęło prawie 400 biegaczy. Dochód z wpisowego na bieg oraz licytowanych przedmiotów, w tym również przekazanych przez ŚGW IPA, w całości został przekazany na leczenie Michałka.

Region Kielce ŚGW IPA reprezentował kol. Wiesław Pióro. W przedsięwzięciu udział wzięli również członkowie posiadający tytuł honorowy: Grzegorz Gałuszka, Jacek Wiatrowski oraz Sebastian Nowaczkiewicz.

Gospodarzem imprezy było Muzeum Górnictwa Kruszcowego w Miedziance.

DSCF5605 DSCF5621 DSCF5624 DSCF5677 DSCF5693 DSCF5703 DSCF5737

Tekst: Katarzyna Czesna

Zdjęcia: Wiesław Pióro

Region Kielce Centrum w Samorządowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

W dniu 22 kwietnia br., przedstawiciele Regionu Kielce Centrum IPA – kol. Paweł Dziopa oraz kol. Alek Ciszyński, gościli w Samorządowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego  i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Spotkanie, zainicjowane przez pedagogów, wpisuje się w cykl szkoleń, jakie prowadzimy od 2015 roku dla nauczycieli i wychowawców, pod hasłem „Wiedzieć więcej, by skutecznie przeciwdziałać patologii i ratować młodzież”. Podczas spotkania, w których uczestniczyli nauczyciele oraz karda kierownicza kieleckich szkół poruszono następujące tematy: odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne, algorytm postępowania przy ujawnieniu czynów karalnych i przejawów demoralizacji wśród młodzieży, problematykę dopalaczy, uprawnienia pedagogów podczas pracy z trudną młodzieżą. W toku zajęć wywiązała się interesująca dyskusja, podczas której omawiano metody i sposoby skutecznego oddziaływania na nieletnich wchodzących w konflikt   z prawem, wymieniano spostrzeżenia oraz dotychczasowe doświadczenia nauczycieli  i policjantów.

sz3sz2

 

 

sz1

Tekst: R. Karpiński

Foto : A. Ciszyński

III Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Piłce Nożnej Halowej pn. „KONWÓJ – CUP 2016”

W dniach 16 i 17 kwietnia 2016 roku na Hali Widowiskowo – Sportowej w Chęcinach odbyły się III Mistrzostwa Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Piłce Nożnej Halowej pn. „KONWÓJ – CUP 2016”.

Głównym organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, a współorganizatorami Świętokrzyska Grupa Wojewódzka IPA. oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego. Mistrzostwa zostały objęte patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starosty Powiatu Kieleckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Chęciny. 

Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 16 drużyn składających się z policjantów Wydziałów Konwojowych z całego kraju.

Zawody rozpoczęły się w sobotę. Turniej otworzył pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Artur Bielecki w obecności Naczelnika Wydziału Konwojowego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji nadkom. Wiesława Pietrzaka.

Po wcześniejszym przeprowadzeniu losowania grup oraz kolejności rozgrywanych spotkań, przystąpiono do rozgrywek. Pierwszy dzień turnieju zakończył się wybraniem czterech najlepszych drużyn, które weszły do półfinału. W Niedzielę wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, puchar za zajęcie drugiego miejsca otrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policjiw Katowicach, natomiast na trzecim miejscu uklasyfikowali się funkcjonariusze
z małopolskiej jednostki.

Nagrodami indywidualnymi zostali wyróżnieni: Benon Pęk z KWP w Olsztynie – najstarszy zawodnik, Grzegorz Nowak z KWP w Krakowie –najlepszy bramkarz, Krzysztof Weres z KWP w Rzeszowie – król strzelców, Paweł Szczepański z KWP w Rzeszkowie – najlepszy zawodnik. Nagrodę FairPlay otrzymała drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Wyróżnieni zostali również najmłodsi kibice rozegranych zawodów.

Zwycięzcą oraz wszystkim uczestnikom turnieju osobiście pogratulował pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek wraz z przedstawicielami kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego., a także Prezes ŚGW IPA- Robert Literacki i Przewodniczący Regionu Kielce- Artur Niedbała. Słowa uznania oraz gratulację złożyli również m.in. Naczelnik Wydziału Konwojowego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji nadkom. Wiesław Pietrzak, Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Kielcach mł. insp. Jacek Pisarek, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego kom. Jerzy Kaniewski, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kielcach Anna Ciołak, Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski oraz przedstawiciel Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Figarski.

Tegoroczny turniej okazał się świetnym i emocjonującym widowiskiem sportowym. Policjanci pokazali hart ducha i piłkarskie umiejętności stojące na wysokim poziomie. Zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

IPA Świętokrzyska Grupa Wojewódzka serdecznie dziękuje za pomoc w zorganizowani mistrzostw Dyrektorowi ds. Handlowych Uzdrowiska Busko– Zdrój p. Łukaszowi Palmowskiemu, p. Tadeuszowi Wrześniak właścicielowi Huty Szkła Gospodarczego. oraz wszystkim którzy przyczynili się do realizacji mistrzostw „Servo Per Amikeco”

Zdjęcia – archiwum KWP Kielce

Galeria zdjęć:

  1. http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/galeria-zdjec/13488,Rozpoczecie-turnieju-KONWOJ-CUP-2016.html

      2. http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/galeria-zdjec/13491,KONWOJ-CUP-2016-rozstrzygniety.html

Tekst: R. L.

I piknik strzelecki przy udziale ŚGW IPA

W dniu 15 kwietnia 2016 r. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bodzentynie odbył się I Piknik Strzelecki. Partnerami w zawodach był Region Kielce ŚGW IPA oraz Starosta Kielecki i Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn. Głównym celem Pikniku była popularyzacja sportów strzeleckich oraz aktywna forma spędzania wolnego czasu.

W czasie otwarcia imprezy Przewodniczący Regionu Kielce ŚGW IPA Artur Niedbała przywitał uczestników zawodów i życzył sukcesów w poszczególnych konkurencjach strzeleckich.

W zawodach wzięło udział około 120 uczestników – dzieci, młodzież z terenu gminy Bodzentyn, samorządowcy, nauczyciele oraz reprezentanci ŚGW IPA w następujących kategoriach:

– strzelanie z broni pneumatycznej

– strzelanie z łuku

– rzuty woreczkami do celu

– rzuty piłką koszykową do kosza

– gra w bilard

Przewodniczący ŚGW IPA Robert Literacki wraz z Członkami Zarządu Katarzyną Czesną i Arturem Niedbałą na zakończenie uroczystości wręczyli trzy puchary w klasyfikacji generalnej szkół. I. miejsce przypadło dla Gimnazjum w Szerzawach, II. miejsce dla Gimnazjum w Rudkach i III. miejsce dla Gimnazjum w Bodzentynie. Zmagania zakończyły się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

DSCF5498 DSCF5531 DSCF5533 DSCF5536 DSCF5544 DSCF5546 DSCF5557 DSCF5562

Tekst: Katarzyna Czesna

Zdjęcia: Wiesław Pióro

 

Strona 1 of 18