Archiwum

Posiedzenie Prezydium ŚGW IPA

W dniu 14 września 2015 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyło się posiedzenie Prezydium ŚGW IPA. Tematem głównym spotkania było zatwierdzenie powstania nowego Regionu w strukturach Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA otrzymującego nazwę Kielce Centrum. Ponadto omówiono bieżące sprawy grupy, m.in. związane z dystrybucją legitymacji członkowskich, wypracowaniem stanowiska w sprawie uzyskania przez Regiony wpisów do KRS oraz przygotowaniem do Zebrania Zarządu zaplanowanego na dzień 2 października 2015 r.

P9146668

P9146665

Tekst/zdjęcia: Katarzyna Czesna

Festiwal Różnorodności Kobiet w Kielcach

 Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!

Z przyjemnością informujemy Was, że nasza koleżanka Wanda Litwin reprezentująca Region Kielce Centrum IPA wzięła,  w dniu  3 października 2015 roku, udział w Festiwalu Różnorodności Kobiet.

p.Wanda1

Festiwal odbywał się w Klubie Bohomass Noe w Kielcach przy ul. Kapitulnej 4. Wanda opowiedziała nie tylko o swoim życiu i karierze  w Policji ale też  reprezentowała IPA. Festiwal zorganizowała fundacja „Camposfera”. Celem imprezy było ukazanie aktywności pań w ich życiu prywatnym, zawodowym oraz społecznym.

p.Wanda

 

 

fot. dzięki uprzejmości pani Katarzyny Rudnik

podziękowanie

W imieniu Artura Rowińskiego – funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji zbiorki krwi dla jego żony Ilony Rowińskiej.

Niestety z przykrością informujemy, że ubiegłej nocy Ilona na zawsze pożegnała się z rodziną.

Łączymy się w bólu z Arturem.

UWAGA!!! Ważna informacja!!!

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw dla Olafa Adamskiego – syna policjanta Kamila Adamskiego, który służy w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach.

Olaf urodził się 25 kwietnia 2015 roku. Po porodzie od razu został przewieziony do szpitala w Prokocimiu, gdzie stwierdzono u niego bardzo rzadkie schorzenie – miopatię wrodzoną. Jest to choroba genetyczna, nieuleczalna, charakteryzująca się zanikiem i dysproporcją włókien mięśniowych. Ponieważ jest niewydolny oddechowo, przez cały czas musi być wspomagany przez respirator.

Sytuacja, w jakiej znaleźli się rodzice Olafa jest wyjątkowa, a akcja związana jest z dobrem dziecka. O pomoc proszą przyjaciele z Policji.

Historię Olafa można śledzić na Facebooku na stronie „Z pomocą Olafkowi CFTD”.

              

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Świetlik”

96 8509 0002 2001 0002 7241 0001

z dopiskiem „darowizna dla Olafa”

telefony kontaktowe do rodziców:

  • Mama Olga Adamska 606-114-727
  • Tata Kamil Adamski 666 139 686

 

Z wizytą u seniorów….

W dniu 17 września 2015 roku, delegacja Regionu Kielce Centrum w składzie Wanda Litwin, Aleksander Ciszyński oraz Andrzej Karyś odwiedziła Dom Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy. Przedstawiciele IPA zostali serdecznie przyjęci przez kierownictwo ośrodka oraz pensjonariuszy.

Okazją do spotkania była odbywająca się tam impreza pod hasłem „Pożegnanie lata”. Nasi przedstawiciele przeprowadzili zajęcia profilaktyczne mające na celu edukację  osób starszych w zakresie bezpieczeństwa. W programie znalazły się takie zagadnienia jak oszustwa – szczególnie te popełniane metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”, kradzieże, skanowanie kart podczas korzystania z bankomatów. Seniorów uczono jak rozpoznać zagrożenie i jak go uniknąć oraz jakie fakty należy szczególnie zapamiętywać, by pomóc Policji w schwytaniu sprawcy.Po zakończonej części oficjalnej,  reprezentanci naszego  Regionu zostali  zaproszeni na poczęstunek.

Była to pierwsza tego typu akcja organizowana przez nasz Region, ale sądząc z ilości pytań, zainteresowania zebranych na imprezie osób – z pewnością akcja potrzebna i, w co gorąco wierzymy, przekładająca się na wzrost poziomu bezpieczeństwa oraz zaufania do Policji

3ck   2ck

                                                                                                                                   1 ck 4ck

 

 

 

Strona 1 of 10