Archiwum

III Bieg I Kompanii Kadrowej

III  BIEG  HEPPENINGOWY

I  KOMPANII   KADROWEJ

 

Bieg odbędzie się 12 sierpnia 2016 r. Rozpoczęcie biegu o godzinie 17.00 na Placu Wolności w Kielcach. Wyruszamy spod pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Kielce pan Wojciech Lubawski oraz IPN Delegatura w Kielcach. Trasa biegu przebiegać będzie następującymi  ulicami: Plac Wolności- ul. Ewangelicka- ul. Sienkiewicza- ul. Żelazna (po chodniku)-ul. Czarnowska (po chodniku)- ul. Panoramiczna -pasaż, – ul. Sienkiewicza- ul. Hipoteczna- Plac Wolności.

Czas trwania marszobiegu planowany jest na

1 godzinę. Uczestnicy biegu się poruszać się będą tzw. marszobiegiem, w trakcie którego  wspólnie śpiewać będą pieśni legionowe, wojskowe i patriotyczne.

Udział w biegu jest bezpłatny.

Po zakończeniu biegu organizatorzy przewidują konkursy z nagrodami pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Spotkajmy się na biegu-Serdecznie zapraszamy,

REGION KIELCE IPA.

Servo Prer Amikeco

 

Region Kielce Centrum z wizytą u „Orląt”

W dniu 14 lipca br, funkcjonariusze zrzeszeni w Regionie Kielce Centrum IPA, gościli na obozie treningowym młodzieży  Stowarzyszenia „Orlęta Armii Krajowej”. Komendantem Stowarzyszenia jest kol. Andrzej Karyś, wieloletni działacz IPA, wychowawca wielu pokoleń „Orląt”, spośród których kolejne roczniki podejmują służbę w Wojsku Polskim, Policji, a także innych jednostkach organizacyjnych, podległych MSWiA, stanowiąc znakomite zaplecze rekrutacyjne tych formacji.

Wizyta miała charakter szkoleniowy. Policjanci prowadzili zajęcia teoretyczne oraz praktyczne  z zakresu podstaw taktyki, strzelania, zachowania się w sytuacjach kryzysowych. Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się o różnicach w procedurze szkolenia żołnierzy i policjantów, zadań poszczególnych pionów Policji, podstaw prawnych stosowania ŚPB i broni palnej. Każdy z uczestników zajęć mógł poczuć się jak funkcjonariusz, podczas zainscenizowanych scenariuszy, sprawdzających zdobytą wiedzę.

Po zakończeniu zajęć był czas na indywidualne rozmowy, pytania. Młodych ludzi interesowały zasady naboru do służby, proces szkolenia, możliwości indywidualizacji ścieżki kariery w Policji. Dzięki takim spotkaniom młodzież, stojąca u progu dorosłego życia, ma okazję  uzyskać szczegółowe informacje o służbie w danej formacji, przyjrzeć się, czy wręcz „dotknąć” tej pracy, a dzięki temu świadomie dokonać wyboru własnej przyszłości i ścieżki kariery zawodowej.

Prezydium  Regionu Kielce Centrum dziękuje Dowództwu oraz Członkom Stowarzyszenia „Orlęta Armii Krajowej” za zaproszenie i wspólnie spędzony czas. To ważne doświadczenie dla obu stron. Deklarujemy gotowość zacieśnienia współpracy, zaś podobne spotkania będą miały charakter cykliczny.

1

3   2

 

Tekst. R. Karpiński

Foto A. Karyś

Spotkanie Prezydium Regionu Kielce

W dniu 01 lipca 2016 roku Przewodniczący Regionu Kielce- kol. Artur Niedbała zaprosił zarząd kielecki na wyjazdowe spotkanie Prezydium do Niestachowa, gdzie gościny użyczył nam nasz kolega Marek. Na obrady zaproszony został także Prezes ŚGW IPA Robert Literacki. Zarząd Regionu Kielce podsumował pierwsze półrocze i uporządkował sprawy bieżące. Sprawy natury służbowej przebiegły sprawnie, a członkowie Prezydium, które zostało wybrane jesienią ubiegłego roku, sprawując swoje funkcje czuli się jak „ryba w wodzie”. Po obradach gospodarz Marek zarządził „wieczorne Polaków rozmowy…” na które także przybyli zaproszeni koledzy biorący czynny udział w życiu Regionu. Przy kociołku
i nie tylko.., ustalono, że w Regionie Kielce, narodziło się KOŁO ROWEROWE, a pierwsza wyprawa już wkrótce.

Prezydium Regionu Kielce uprzejmie prosi swoich członków, którzy nie otrzymują wiadomości na swoje adresy e-mailowe, o kontakt z Przewodniczącym Regionu Arturem Niedbałą ,tel.600902957, e-mail: arturnie@poczta.fm.

Do zobaczenia na szlaku rowerowym….

Servo Per Amikeco”

1 2 3 4 5 6

Tekst RL.

Foto-AN/SJ

Regionu Kielce Centrum spływ kajakowy Pilicą…

Na kajakach-śmy płynęli

Bardzo dobrze brała ryba

Mogłeś bracie wędką złowić

Nawet wieloryba!

 

2 lipca 2016 roku odbył się spływ kajakowy rzeką Pilicą, organizowany przez Region Kielce Centrum IPA. To, z założenia, miała być integracyjna impreza dla całych policyjnych rodzin – i tak się stało. Lista uczestników pękała w szwach, stawili się członkowie Regionu Kielce Centrum oraz Regionu Kielce IPA – łącznie 55 osób! Najmłodsza uczestniczka imprezy miała niecałe półtorej roczku!

Punktualnie o 9:30 zaczęła się odprawa, którą poprowadzili niezastąpieni Łukasz i Monika. Trasa, zasady „BHP” na wodzie i… chciałoby się zanucić „na manewry do San Marka, przypłynęła marynarka, przypłynęły liczne statki, hen z dalekich, sinych mórz”, ponieważ na wodzie pojawiło się przeszło dwadzieścia kajaków wspartych pontonami. Załogi szybko ustawiły łajby w stosownym szyku i poszło! Dla niektórych był to pierwszy kontakt z wiosłami, ale wszyscy doskonale przeszli tę próbę. Były, jak to na wodzie, chwile dramatyczne: okręty tonęły, ratowano załogi, komuś się skończyła woda pitna, innym na pokład dostał się pająk – słowem sceny jak z dobrego filmu o piratach. Tak czy siak – trasę ukończyły wszystkie załogi. Wrażenia? Chyba najlepiej zacytować Wiolę : „człowiek jeździ za granicę, szukając czegoś niezwykłego, a tu, kilka kilometrów od domu, mamy coś o czym nawet nie wiemy”.

A po rejsie… Marynarz musi zjeść i się zabawić. Toteż i „w porcie” na wilków wód śródlądowych czekały już zastawione stoły. Wydawano ciepłą strawę i chłodne napitki. Paweł znów obsługiwał grill i serwował różne mięsiwa, ku uciesze zebranych. Sztab Kryzysowy ds. Konsumpcji, w skład którego weszły obie Kaśki, Monika, Wiola, Renata oraz Milena, wydał w trybie błyskawicznym obiad, toteż już po kilku minutach marynarze, posiliwszy się, jęli rozglądać się za innymi portowymi rozrywkami. A tu już czekał na nich Krzysiek z muzyczką. Poszły w eter szanty na przemian z tanecznymi utworami, utrzymując marynarski klimat imprezy. Z początku nieśmiało, tak na wybadanie tematu, marynarska brać poczęła ruszać bioderkami, kolanami, a co dzielniejsi nawet chwacko przytupywali w rytm. Wiecznie to jednak trwać nie mogło i w końcu na parkiecie pojawiły się tańczące pary. Niektórzy renciści doznali chwilowego ozdrowienia i w przekonaniu, że najgorsze już za nimi, dokonali kilku tanecznych wyczynów – niechaj Neptun ma tych osobników w opiece. Impreza toczyła się swoim torem, ale co i rusz ktoś pytał o … Wandę. Początkowo tylko co jakiś czas, ale w końcu pytanie „gdzie jest Wanda?” było najczęściej powtarzanym, wreszcie padł wniosek formalny z sali „albo Wanda tu przyjedzie albo my pojedziemy wszyscy do niej”. Ktoś nawet krzyknął, że ów wniosek został zaprotokołowany. Nie było rady. Wanda przybyła. Jej przyjazd zaanonsowały radosne krzyki na sali biesiadnej.

Zabawa trwała do białego rana. Dosłownie. Nikt nie chciał się żegnać, nikt nie chciał odjeżdżać, nie chciało się spać. Nawet dzieciaki nie zauważyły, że już dawno jest po dobranocce. Świtało, gdy „portowa tawerna” opustoszała. Kilka godzin później wszyscy spotkali się na śniadaniu. Gdyby nie fakt, że to już niedziela i że następnego dnia trzeba do pracy, impreza trwałaby nadal. Uczestnicy zregenerowali się błyskawicznie. W naszym Regionie ludkowie są twardzi jak skały wokół przylądka Horn!

Prezydium Regionu Kielce Centrum serdecznie dziękuje wszystkim Koleżankom i Kolegom za udział w imprezie, za wspaniałą i rodzinną atmosferę, którą stworzyliście! Osobne i szczególne podziękowania kierujemy ku tym Członkom Regionu Kielce Centrum, którzy przygotowywali imprezę, pomagali w jej organizacji i w obsłudze.

 

 

Tekst R. Karpiński

Zdjęcia A. Karyś, Ł. Bakalarz

 

 

 

X lecie Region III Opole Korona

W dniach 3-5 czerwca 2016 roku na zaproszenie Bogdana i Mirka, byliśmy goszczeni przez przyjaciół z Opolszczyzny na spotkaniu jubileuszowym X rocznicy powstania Regionu III KORONA Opole. Do gospodarstwa agroturystycznego BAFFALO RANCH w Dąbrowce Dolnej zjechali nasi znajomi z Ukrainy, Słowacji, Czech, Niemiec, Węgier, Włoch i oczywiście Świętokrzyska GW IPA reprezentowana przez Agatę, Kazika i Roberta. Słowa nie oddadzą panującego klimatu…. W piątek odbyliśmy spływ kajakowy rzeką Mała Panew, a wieczorem czekała na nas ogrodowa bania z jacuzzi oraz balia i nocne rozmowy. Sobota była dniem zawodów sportowych: rozegraliśmy bitwy paintballowe, strzelaliśmy z łuku i rzucaliśmy podkowami. Razem z nami bawiły się dzieciaki z pobliskiego domu dziecka. Kolejną atrakcją były loty balonem…. Wieczorem odbyła się PREMIERA filmu „IPADEMIA POLICYJNA – MISJA KORONA. Komendant Lassard i wielki Mahoney stanęli na wysokości zadania, a wspomnienia długo będą powracać- dziękujemy za niesamowity pobyt i zapraszamy w świętokrzyskie dzielną drużynę w KORONIE- powodzenia na kolejna dychę….

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 16a 17 18 19 20

Tekst/ zdjęcia: Robert Literacki