Archiwum

Nie dajemy wędki, uczymy mentalności wędkarza – kolejna edycja Szlachetnej Paczki z IPA Opatów – Powiśle

SZLACHETNA PACZKA dociera do rodzin, które żyją w niezawinionej biedzie, których życie z jakiegoś powodu potoczyło się nie tak jak powinno. Prezent w postaci paczki ma moc impulsu pomagającego rodzinom walczyć z biedą i wygrywać. Rok rocznie na przełomie listopada i grudnia łączymy Polaków we wzajemnej pomocy – jednoczymy biednych i bogatych!

Za nami finał! Czas, kiedy Darczyńcy dostarczali swoje prezenty do magazynu, którego w tym roku użyczył nam pan Marcin Stańczyk Dyrektor Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie. W świątecznej atmosferze wspólnie przez dwa pełne emocji dni nieśliśmy radość innym. Zadziało się to, dzięki pomocy bardzo wielu ludzi. Szlachetna Paczka na terenie gmin Ożarów i Tarłów zaistniała już po raz trzeci. Jest to Rejon w którym liderem była kol. Katarzyna Czesna z Regionu Opatów Powiśle ŚGW IPA. Wokół liderów jednoczą się kolejne osoby: wolontariusze, darczyńcy, firmy, wspaniali kierowcy oraz zaangażowani w projekt w każdy inny sposób. W ten sposób budowana jest wspólnota oparta na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji. To podstawa do oddolnego tworzenia społeczeństwa, w którym szukamy czegoś więcej, propagujemy bezpieczeństwo, przekraczamy siebie dla innych, wspieramy się w wzajemnie realizując np. ideę Mądrego Pomagania.

Atutem projektu jest indywidualizacja pomocy. Członkowie Regionu Opatów – Powiśle w tej edycji ponownie wcielili się w rolę darczyńców. Darczyńca przygotowuje paczkę dla konkretnej rodziny, która otrzymuje w prezencie właśnie to czego w danej chwili potrzebuje. Pośrednikiem między nimi jest Wolontariusz, który prowadzi Darczyńcę przez proces przygotowania wyjątkowego podarunku. Ciepły szlafrok, lodówka czy buty na zimę, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w „Paczce” to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość, że ktoś o nich pamięta, ktoś w nich wierzy, wierzy, że ich życie może się zmienić na lepsze. Dlatego mówimy, że projekt jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami i jednocześnie chcą je pokonać.
DSC08929a15497831_1342214272463917_135979582_n84-50414

 

 

 

 

 

Tekst: Katarzyna Czesna

Zdjęcia: Dawid Bidziński

Świętokrzyskie trzyma formę

Impreza odbyła się 14 lutego 2017 w Galerii Korona w Kielcach z okazji Walentynek. Wielu wspaniałych uczestników przystąpiło do zmagań kolarskich. Każdy z kolarzy otrzymał mnóstwo wsparcia ze strony współzawodników, którym przyświecało znane głównie wśród młodzieży motto „mam tę moc”. W organizację włączyli się: Uzdrowisko Busko Zdrój, NSZZ Policjantów, Biegacz Świętokrzyski oraz Region Kielce ŚGW IPA reprezentowany przez Artura Niedbałę i Wiesława Pióro. Na specjalnie przystosowanych rowerkach treningowych formę swoja pokazywali naukowcy, sportowcy, politycy, młodzież oraz byli mistrzowie Europy w kolarstwie szosowym

Inicjatywa miała na celu popularyzacje zdrowego stylu życia, integracji pośród różnych środowisk społecznych a przede wszystkim promocję zdrowej rywalizacji sportowej.

                Zwieńczeniem rywalizacji było wręczenie pamiątkowych statuetek.

16602761_1301219269945068_3476334564664276585_n 16640788_1301211856612476_7351634711487731255_n DSCF6629 DSCF6648 DSCF6656

Tekst: Katarzyna Czesna

Zdjęcia: Wiesław Pióro

Zapraszamy do Gimborn – seminaria 2017

Co roku, w porozumieniu z Sekcją Polską IPA, organizowane są w Centrum Szkoleniowym w Gimborn (Niemcy) szkolenia dedykowane naszym funkcjonariuszom. Na tym jednak oferta tego wyjątkowego miejsca się nie kończy!

Schloss Gimborn to piękny zamek znajdujący się niecałe 50 kilometrów od niemieckiej Kolonii. Budynek został wzniesiony w 1273 roku, a  od 1874 roku jest własnością rodziny baronów von Fürstenberg. W 1969 roku podjęto decyzję o utworzeniu – w tym niezwykle urokliwym miejscu – Centrum Szkoleniowego dla członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.  Początkowo wykorzystywany przez funkcjonariuszy niemieckich, z czasem stał się miejscem spotkań policjantów z całego świata. Również funkcjonariusze z Polski od wielu lat odwiedzają to wyjątkowe centrum szkoleniowe. Głównym celem spotkań w Gimborn jest oczywiście pogłębianie wiedzy policyjnej i wymiana doświadczeń funkcjonariuszy służących w różnych krajach, ale również zacieśnianie więzi przyjaźni pomiędzy ipowcami. Zamek w Gimborn od lat nazywany jest przez osoby, które go odwiedziły ? ?szkołą przyjaźni?. Wiele zawartych w tym miejscu międzynarodowych znajomości przetrwało próbę lat i odległości, a nawet  zaowocowało kolejnymi wspólnymi ipowskimi projektami.Rok do roku, w porozumieniu z Sekcją Polską IPA, organizowane jest tam szkolenie dedykowane naszym funkcjonariuszom – ale to nie jedyna oferta skierowana dla naszych obywateli. IBZ organizuje wiele szkoleń w języku angielskim, niemieckim, włoskim i wielu innych. Skierowane one są do młodych policjantów (YUPO) ale równiez dla tych bardziej doświadczonych funkcjonariuszy chcących pogłębić swoją wiedzę.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoleń, którą w języku angielskim i niemieckim znajdziecie Państwo w załącznikach poniżej.

www.ibz-gimborn.de/images/2017/ibz_seminarbroschuere_2017.pdf

Źródło: IPA Polska

 

Rekreacja

Zaplanowaliście już urlopy na 2017 rok? A może tylko termin zaklepany a kierunek podróży jeszcze do ustalenia?

Dla niezdecydowanych podrzucamy obiekty rekomendowane i przypominamy o bazach noclegowych z których członkowie IPA wraz z rodzinami mogą korzystać na preferencyjnych warunkach za okazaniem legitymacji członkowskiej.

Obiekty rekomendowane w Polsce:

www.ipapolska.pl/ipa/rekreacja/domy-ipa?page=0

Światowe IPA Houses:

www.ipa-iac.org/content.php?pageId=2

Informacja o Zebraniu Zarządu

Zapraszam

na zebranie Zarządu ŚGW IPA w dniu

21 lutego 2017 roku (wtorek) o godzinie 16:30 

 w   KWP w Kielcach ul. Seminaryjska 12. 

Robert Literacki- Prezes ŚGW IPA.