Archiwum

Przekaż nam swój 1% podatku

30-5558

Już dziś zachęcamy Was do przekazania 1% na konto Sekcji Polskiej IPA celem wsparcia działalności Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA!

Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli przeszkolić jeszcze większe grono funkcjonariuszy, zorganizować jeszcze więcej niezapomnianych wydarzeń i krzewić ideę „Servo per amikeco”!

Przekazując 1% podatku możecie wspomóc naszą działalność statutową, a tym samym przyczynić się czynnie do tego, byśmy jeszcze aktywniej mogli działać na rzecz tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

Zgodnie z zasadami obowiązującymi rozliczenia rocznego za 2015 r., urząd skarbowy właściwy w sprawach zeznań rocznych PIT przekazuje w lipcu i sierpniu 2016 r. 1% podatku należnego na rzecz wskazanej przez podatnika w PIT rocznym organizacji pożytku publicznego. Koszty przelewu są potrącane z naszego 1%. Jeżeli podatnik złoży zeznanie roczne już w styczniu, nie przyspieszy przelewu na rzecz organizacji.

 Wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 czy PIT-38. 1% przekazują więc w tym roku również podatnicy podatku liniowego, ryczałtowcy oraz podatnicy grający na giełdzie. Nie można przekazać 1% karty podatkowej. Wniosek taki można również złożyć na piśmie, w postaci odrębnego podania, wystarczy jednak – i jest to o wiele prostsze – w zeznaniu rocznym wskazać nazwę i numer wpisu do KRS (Krajowego Rejestru Sądowego). Nie można pomylić się w nazwie czy numerze KRS, należy dokładnie przepisać ją z ministerialnego wykazu. Pomyłka oznacza nie złożenie wniosku.

Emeryci i renciści, którzy otrzymują PIT roczny z ZER, nie mają obowiązku składać dodatkowego rozliczenia rocznego. Jeżeli chcą jednak przekazać 1% swojego podatku, powinni zlożyć PIT-37, wypełnić go w szczególności w rubrykach 124-126 i oczywiście złożyć nie później niż 30 kwietnia 2016 r.

Dane do Pitu:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Sekcja Polska IPA

60-844 Poznań

KRS: 0000154720

 w pkt. 128 proszę dopisywać dla kogo darowizna np:

 dla Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej  IPA

Dziękujemy za wsparcie naszej Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA

 Servo per Amikeco

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Z góry bardzo Wam dziękujemy!